Mstěnice - zaniklá středověká ves s tvrzí

 

 

 

(cca 4 km od Litovan) je poprvé v písemných pramenech zmiňovaná v roce 1393. Ves byla zničena v roce 1468 uherským vojskem krále Matyáše Korvína při tažení na Třebíč. Probíhá zde archeologický výzkum, který má zásadní význam pro poznání života středověké vesnice. Odhaleny byly zbytky mohutné kamenné tvrze a dvora, vzácným nálezem je sušárna obilí se stodolou z druhé poloviny 13. století.

 

 

Přírodní park Rokytná

Území s krásným okolím řeky, starými břehovými porosty a četnými skalními útvary. Parkem prochází žlutě značená turistická stezka, kterou lze absolvovat i na horském kole.

 

 

 

Přírodní koupaliště a kemp Rouchovany

Asi 1 km jihozápadně od Rouchovan a 5 km od Litovan se u rybníka Stejskal nachází rekreační areál s přírodním koupalištěm a autokempem s možností ubytování v chatkách, karavanech i stanech. Vybaveno elektrickými přípojkami, stravování v restauraci na hrázi, zapůjčení sportovních potřeb, upravené vstupy do vody s ohraničeným brouzdalištěm, skokanská věž., rybaření. Ubytovací kapacita v sezóně je 36 lůžek v 8 chatkách. 

 

 

 

Dětský tábor Biskupice

Rekreační zařízení leží v malebném údolí říčky Rokytné asi 2m od Litovan
Středisko je rozděleno bazénem na dvě části:
Chatovou – kterou tvoří 8 dvojchat – na každé polovině chaty jsou čtyři dvojpostele a jedna válenda.
Chatkovou – kterou tvoří 30 chatek po čtyřech postelích a 10 chatek po dvou postelích.

Dále je středisko vybaveno moderními sociálkami, jídelnou, restaurací, klubovnou s krbem a místností pro hry a diskotéky. Na velmi dobré úrovni jsou sportoviště – bazén s čističkou, hřiště na košíkovou s umělým povrchem, dva tenisové kurty (jeden s umělým povrchem), pět volejbalových kurtů (dva s umělým povrchem), stoly na stolní tenis, kulečník, stolní fotbal, šipky, ruské kuželky, pro děti prolézačky a jiné. Sociální zařízení je sice mimo ubytoven ale na úrovni, teplá voda, nápoje (čaj,šťáva,voda) po celou dobu pobytu.

Fotogalerie

dsc_5601.jpg

Předpověď počasí